Sport

Finałowe starcie w tym sezonie nie dla reprezentantów mistrza ligi hiszpańskiej! Naprawdę dobry bój piłkarzy londyńskiej Chelsea!

Najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Europie to w dzisiejszych czasach nożna piłka. Nie powinien dziwić fakt, iż mecze futbolu poszczycić się mogą robiącymi wrażenie rezultatami oglądalności, ponieważ kibiców emocji piłkarskich jest wielu. Dlatego że koszty za graczy z każdym kolejnym rokiem znacznie większe i dzięki temu zespoły mogą zyskiwać dużo więcej środków finansowych. Spotkania 1/2 finału turnieju Champions League zostały rozegrane jakiś czas temu. Dowolnie wybrany obeznany fan futbolu ma świadomość tego, jak naprawdę pierwszorzędne to są rozgrywki. W spotkaniu półfinałowym przeciw sobie do boju stanęły drużyny mistrza Hiszpanii oraz Chelsea z Londynu, i z tego powodu każdy wiedział, iż oczekiwać można niezwykłego spotkania. Obydwa zespoły przedstawiły świetne zdolności i bez wątpienia półfinał nie zawiódł oczekiwań kibiców piłki nożnej. Musimy jednak pamiętać, iż do meczu rozstrzygającego wejść miała okazję wyłącznie jedna ekipa i zawodnicy a także szkoleniowcy rozumieli to.

W społecznościowych mediach to półfinałowe starcie było również ogłaszane jako walka 2 charyzmatycznych oraz doskonale spisujących się trenerów. Zinedine Zidane oraz Thomas Tuchel to selekcjonerzy, którzy w czasie ubiegłych lat w trenerskiej branży otrzymali okazję na to wypracować sobie dobrą sławę. Zidane Zinedine jako trener obecnego mistrza La Liga miał szansę na osobisty czwarty finałowy mecz Champions League w przeciągu ostatnich pięciu lat. To bez wątpienia fenomenalne osiągnięcie, jednak w przypadku obecnego półfinału prowadzona przez niego ekipa nie miała szans wywalczyć awansu. Chelsea Londyn położyła na łopatki Real Madryt i zasłużyła sobie na klasyfikację do finałowego starcia Champions League. Trzeba rozumieć to, że gracze trenowani przez Tuchela mieli okazję zagrać solidne dziewięćdziesiąt minut tamtego dnia. Obecni mistrzowie Hiszpanii mogą cieszyć się tym, iż dali wpakować sobie małą liczbę bramek, gdyż grali fatalnie. W meczu finałowym Chelsea z Londynu będzie rywalizować z City z Manchesteru.

 Barca z przegraną.
Barca z przegraną.

Zostaw komentarz