Sport

Niezwykłe przeżycia w finale zmagań Ligi Europy! CF Villarreal pokonał zespół Czerwonych Diabłów a następnie sięgnął po puchar!

Żadnym sekretem nie jest to, że spora ilość wielbicieli piłkarskich oczekuje na starcia finałowego najbardziej rozpoznawalnych rozgrywek. Europejskiej mistrzostwa się rozpoczną niedługo, co znaczy iż będziemy obserwatorami sporej ilości starć piłkarskich. Jednak zanim to nastąpi czekają na nas finałowe starcia w oglądanych najczęściej zespołowych rozgrywkach. Jeden z finałowych meczów jest za nami i podziwialiśmy już zwycięzcę tych rozgrywek. O turnieju Ligi Europy oczywiście tutaj mowa. Parę dni po finałowym starciu Ligi Europy nadchodzi czas na rozpoznanie triumfatora w Champions League, ale w obecnej chwili mamy zamiar skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły kluby Villarreal CF oraz United z Manchesteru. W batalii finałowej obecność tych dwóch drużyn zapowiadała, że na wielbicieli piłkarskich czekało pasjonujące spotkanie. I faktycznie ten finałowy pojedynek był szczerze genialny.

Finałowy pojedynek zmagań Ligi Europy grany był na obiekcie Lechii Gdańsk w Polsce i bardzo dobrze mieć świadomość tego faktu. Dla Polski nie ma żadnych wątpliwości do tego, że jest to wielki rozgłos, iż mogliśmy przywitać dwie tak niesamowite drużyny. Menadżerem ekipy CF Villarreal jest Emery, który zasłynął z tego, że potrafi zdobywać trofea w finałowych meczach zmagań Ligi Europejskiej. Prowadzony przez niego klub nie był faworytem w starciu z United z Manchesteru, jednak to właśnie oni byli w stanie strzelić otwierającą wynik bramkę w tym spotkaniu. Solskjaer'a piłkarze wykorzystali okazję by doprowadzić do remisu. Wynikiem remisowym zakończył się ten pojedynek i właśnie dlatego sędzia był zmuszony zarządzić 30. minutową dogrywkę. Sympatycy podczas trwania dogrywki nie mieli szansy podziwiać trafień i właśnie dlatego też arbiter prowadzący spotkanie zarządził rzuty karne. Powinniśmy wiedzieć o tym, iż konkurs jedenastek to loteria. W tym starciu bardziej zdeterminowaną drużyną był Villarreal CF trenowany przez Emery'ego Unai'a, który triumfował wynikiem 11:10. To był bardzo emocjonujący konkurs rzutów karnych. Nie strzelenie jedenastki przez de Gea, a więc golkipera United z Manchesteru zaważyło o triumfie drużyny z Hiszpanii.