Sport

Ricciardo Daniel wygrał we Włoszech, a Norris wywalczył miejsce numer dwa! Ekscytujący wynik oraz wypadek faworytów do tytułu w trakcie wyścigu Grand Prix Włoch!

Dobrze być świadomym tego, iż aktualnie trwający sezon Formuły 1 jest naprawdę pasjonujący. Batalia o światowy czempionat biorąc pod uwagę poprzednie lata opanowana była przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a mówiąc dokładniej Hamiltona Lewisa. W minionym sezonie kierowca angielskiego pochodzenia wywalczył siódmy mistrzowski tytuł, co dało mu możliwość zrównania się w ilości mistrzostw z legendarnym Schumacherem Michaelem. Jednak brytyjski kierowca w trwającym teraz sezonie nie ma już jednak aż tak łatwo w drodze po ósmy tytuł mistrzowski. Wszystko to jest spowodowane pokazaniem się w stawce Maxa Verstappena, który też marzy o tym, by zgarnąć tytuł mistrza świata. Batalia pomiędzy tymi 2 kierowcami od GP Bahrajnu jest naprawdę mocno zaciekła i trudno wskazać kto z nich na koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Włoski wyścig, a więc Grand Prix Monzy był następną rundą batalii tych dwóch kierowców. Dla sporej grupy zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a podczas tego weekendu na torze zjawił się Kubica zastępujący Raikkonena Kimiego, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kibicom zebranym na widowni zmagania eliminacyjne do wyścigu o GP Monzy dały sporo przeżyć. Początek ścigania niedzielnego zafundował kibicom motoryzacji pasjonującą batalię, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Max Verstappen. Dla ciągu wyścigu niedzielnego niesamowicie ważne były odwiedziny kierowców w boksach. Właśnie po zmianie opon doszło do zaskakującej kraksy. W niezwykle wąskim miejscu trafili na siebie aktualny mistrz F1 a także Verstappen i w sytuacji, kiedy zdawało się, że to koniec rywalizacji, kierowcy zderzyli się kołami, a samochód Maxa Vestappena upadł na bolidzie sterowanym przez brytyjskiego kierowcę. To bez żadnych wątpliwości była zaskakująca sytuacja dla motoryzacyjnych widzów oglądających na widowni, lecz żadnemu z nich nic nie dolegało. Na całej tej sytuacji umiejętnie skorzystali zawodnicy zespołu McLarena, którzy wyścig niedzielny zakończyli na 2 najwyższych lokatach. Australijczyk Ricciardo zwyciężył wyścig o GP Monzy, a na drugim miejscu dojechał Norris. Dla brytyjskiego zespołu to z pewnością fenomenalne osiągnięcie i ten wynik bardzo mocno pomoże im w walce o trzecią lokatę w generalnej klasyfikacji.

 Barca z przegraną.
Barca z przegraną.

Zostaw komentarz