Wiadomości

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Ostatnio, a więc 7.03 o godzinie 20 odbył się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O rozmowie tej zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z głównych tematów pośród różnych mediów. Był to pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się ukryć, iż poparcie jest bardzo zróżnicowane, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie podkreślają, iż jeśli Meghan i Harry zechcieliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwracalnie swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła również wątek samobójczych myśli Meghan a także tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się generowaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę znawców omawiających w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym miniony sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Markle używanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz Meghan został pokazany w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio mniej więcej 1mln odbiorców. Stacja stała się wtedy wiceliderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Zważywszy na niesłychane szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Niewątpliwie trzeba przyznać, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieustannie komentowany.

Zostaw komentarz